Jeśli chcesz śledzić na bieżąco moje życie zawodowe i troszkę prywatne. Zapraszam na mojego instagrama.

stanislawska.pl > Salon Beauty  > Wyjątkowe okazje w salonie beauty

Wyjątkowe okazje w salonie beauty

Przed nami ostatni miesiąc roku. Dla wielu z nas to wyjątkowy czas, w którym na chwilę zwalniamy, zaczynamy myśleć o prezentach dla najbliższych, podsumowujemy zeszły rok i planujemy kolejny. W naturalny sposób skupiamy się na naszej rodzinie i znajomych. Te pozytywne myśli wzmagane są przez otoczenie. Jeśli odpowiada naszemu nastrojowi, dużo łatwiej nam skupić się na tym, co przyjemne. A gdyby tak ułatwić naszym klientom relaks i wprowadzić w naszym salonie elementy kojarzące się ze świętami ? Poniżej znajdziecie kilka podpowiedzi, jak to zrobić!

Świąteczny wystrój

christmas-932647_1280
Najlepiej zacząć od najłatwiejszego rozwiązania – wprowadzenia świątecznych elementów wystroju do naszego salonu. Mogą być to lampki, które każdemu pomieszczeniu nadają ciepła i przytulności; świąteczne ozdoby, choinka. Jeśli tylko są spójne z wizerunkiem naszego salonu i pasują do niego kolorystycznie, takie rozwiązanie jest dobrym pomysłem. Oczywiście liczy się umiar – grunt to nie przesadzić. Czasem wystarczy drobny element na ladzie recepcji czy na ścianie i już nasza placówka nabiera wyjątkowego charakteru.

Poczęstunek

301_min
Oferujesz swoim klientom herbatę lub kawę? Zaskocz ich i wprowadź świąteczny akcent. Do kawy dodawaj kardamon, cynamon czy wanilię, rozszerz ofertę herbat o te o smaku pomarańczy czy śliwki. Tego rodzaju smaki i zapachy od razu przywołają skojarzenia ze szczególnym czasem w roku, jakim jest okres świąteczny!

Podarunki

yummy-christmas-sweets-picjumbo-com
Warto też zainwestować w drobne podarunki dla klientów – szczególnie bezpośrednio przed świętami, gdy większość z nas zajęta jest dekorowaniem domu i choinki. Jako małe prezenty sprawdzić się mogą na przykład ozdobne pierniki, małe bombki, czekoladki. Oczywiście liczy się gest – nie chodzi o inwestowanie w kosztowne prezenty, raczej pokazanie, że doceniamy naszych klientów.

Bony podarunkowe

gift-548286_1280
Nie zapominajmy, że część naszych klientów nie ma pomysłu na to, co kupić swojej rodzinie i przyjaciołom na święta. Pomóżmy im i zaoferujmy bony podarunkowe na usługi w naszym salonie. Dobrym rozwiązaniem może być np. sprzedaż bonów o wartości 150 zł w nieco niższej cenie – dzięki temu zachęcimy do zakupu. Kluczowe jest, by bony wyglądały atrakcyjnie i zachęcały do zakupu.

Wymienione powyżej sposoby to tylko propozycje. Prawdziwie świąteczną atmosferę uzyskamy dbając o naszych pracowników i sprawiając, by czuli się dobrze w naszym salonie i przekazywali pozytywną energię klientom 🙂

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.