Jeśli chcesz śledzić na bieżąco moje życie zawodowe i troszkę prywatne. Zapraszam na mojego instagrama.

stanislawska.pl > Salon Beauty  > Typy klientów w salonie beauty

Typy klientów w salonie beauty

Kto z nas nie zna powiedzenia nasz klient – nasz pan? Nawet jeśli dziś przez niektórych uznawane jest za nieco zdezaktualizowane, wciąż nie ulega wątpliwości, że goście naszych salonów kosmetycznych, beauty, SPA – czyli klienci – są powodem, dla którego codziennie przychodzimy do pracy. To dla nich wciąż się doskonalimy i ulepszamy nasze salony. Aby lepiej odpowiadać na ich potrzeby, poznaj podstawowe grupy klientów!

little-girl-on-a-swing-picjumbo-com

Dzieci

To chyba jeden z najmilszych gości naszego salonu. Dzieci naturalnie najczęściej spotkamy w salonie fryzjerskim, jeśli pojawiają się w salonach kosmetologicznych, raczej czekają na swoją mamę czy babcię. Musimy pamiętać, że wiele z odwiedzających nas dzieci przeżywa swoją pierwszą wizytę u fryzjera, wobec czego to głównie od nas zależy, jak ją zapamięta. Jeśli okażemy się nieprzyjemne czy niecierpliwe, z pewnością nie utrwalimy dobrych wspomnień u małego gościa. Jak więc postępować z dziećmi? Podstawą jest uśmiech. Pozwoli na rozwianie strachu i wątpliwości. Jeśli to nie pomoże, postarajmy się porozmawiać z dzieckiem i wytłumaczyć, co dokładnie zamierzamy zrobić. Jeśli to nie pomoże, musimy poprosić o wsparcie osobę, z którą przyszło dziecko. Jej ciepłe słowo doda dziecku otuchy.

 

photo-1445052693476-5134dfe40f70

Nastolatki

Osoby wchodzące w okres dojrzewania w naturalny sposób zaczynają interesować się swoim wyglądem. Poza usługami fryzjerskimi chętnie korzystają też z zabiegów związanych z pielęgnacją paznokci, oczyszczaniem skóry, makijaży na wyjątkowe okazje, jak np. bal maturalny. To trudny wiek, a naszą rolą jest odpowiedź na oczekiwania nastoletnich klientek i klientów. Osoby w tym wieku szczególnie potrzebują akceptacji, którą często zapewnia odpowiednia fryzura czy makijaż. Warto zwrócić też uwagę na zabieg piercingu. Jeśli nasz salon go oferuje, nie zapominajmy o tym, że zgodę na niego musi wyrazić rodzic osoby niepełnoletniej.

 

window-932760_1280

Osoby starsze

To szczególni klienci. Wymagają cierpliwości i uwagi, bo często ze względu na swój wiek mają problemy ze słuchem czy wzrokiem. Jednocześnie tak samo jak inni chcą być zadbani i modni. Po naszej stronie leży uważne wysłuchanie ich. Podstawa to zachowanie pełne szacunku i spokoju. Taka postawa z pewnością zostanie doceniona.

180

Osoby z niepełnosprawnościami

Choć to ostatnie omawiane przeze mnie zagadnienie, wbrew pozorom jest bardzo ważne. Musimy zadać sobie pytanie – czy nasz salon umożliwia osobom niepełnosprawnym skorzystanie z naszych usług? Czy posiadamy podjazd dla wózków inwalidzkich? Czy nasz personel potrafi obsłużyć takie osoby? Być może dostosowanie naszego salonu do potrzeb takich osób pozwoli wypełnić lukę rynkową i ułatwi życie osobom z wyjątkowymi wymaganiami.

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.