Jeśli chcesz śledzić na bieżąco moje życie zawodowe i troszkę prywatne. Zapraszam na mojego instagrama.

stanislawska.pl > Motywacja  > 7 kroków do idealnego makijażu permanentnego. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed zabiegiem?

7 kroków do idealnego makijażu permanentnego. Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przed zabiegiem?

Makijaż permanentny to wybór wielu kobiet, które po wstaniu z łóżka, podczas kąpieli na basenie, przebywając w domu czy po prostu w życiu codziennym doceniają wygodę i nie chcą malować się każdego dnia. Wykonanie odpowiedniego makijażu permanentnego to wyzwanie, ponieważ konieczne jest dostosowanie go do typu urody, kolorytu skóry czy stylu i charakteru danej osoby. W związku z tym na barkach specjalisty spoczywa wielka odpowiedzialność za prawidłowe wykonanie makijażu. Jakie kwestie należy wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do zabiegu?


7 kroków do idealnego makijażu permanentnego

Przed rozpoczęciem pracy konieczna jest dogłębna analiza. Dla uzyskania idealnego efektu musisz skupić się na zagadnieniach takich jak:
– wiek klientki
– ogólny styl
– cel wykonywania makijażu
– kształt twarzy
– rysy twarzy
– typ i kolor skóry
– koloryt skóry


Wiek klientki

Skazy, defekty skóry, asymetrie czy zmarszczki stają się coraz bardziej widoczne z wiekiem, szczególnie po nałożeniu na skórę jasnych kolorów. Zadaniem makijażysty jest ukrycie defektów i uwypuklenie walorów twarzy. Pojawiające się w miarę starzenia na ciele plamy również powinny być wzięte pod uwagę przy doborze kolorów.


Ogólny styl

Istotny jest także cel wykonywania makijażu. Powinno uwzględnić się sposób ubierania danej osoby (elegancki, sportowy), preferowane kolory, rodzaj wykonywanej pracy.


Cel wykonywania makijażu
Nawet najlepiej wykonywany makijaż nie zda egzaminu, jeśli nie będzie zgodny z intencjami klientki. Zrób dokładny wywiad na temat tego, dlaczego dana osoba chce skorzystać z usługi.


Kształt

Poprzez nadanie nieodpowiedniego kształtu twarzy można nadać jej niepożądany wyraz. Opuszczone w dół kąciki ust kojarzyć się będą ze smutkiem, zbyt uniesione w górę – z wiecznym usmiechem. Prawidłowo ukształtowana twarz charakteryzuje się gładkimi konturami czoła, kości policzkowych, szczęk i podbródka oraz ich ogólnym dopasowaniem do owalu twarzy. Priorytetem są brwi. Nieprawidłowo podkreślone mogą zepsuć cały efekt


Oczy

Oczy są pierwszym i najważniejszym środkiem porozumiewania się z otaczającymi nas osobami. Najlepiej odzwierciedlają nasz charakter i emocje.


Usta

Usta formuje mięsień okrężny ust pokryty tkanką tłuszczową, warstwą podskórną i błoną śluzowa
Dlatego odchylenie od naturalnego kształtu nie powinno być większe niż 1-2 mm, ponieważ struktura, grubość oraz kolor skóry i ust są różne.


Typ i kolor skóry

Harmonijne połączenie koloru z całym wizerunkiem zależy od prawidłowego doboru koloru.
Odpowiadają one za różne kolory i odcienie skóry, włosów i oczu. Skóra jest cienkim filtrem koloru.


Koloryt

Naturalny, rzeczywisty koloryt jest najbardziej harmonijny, poprawny i odpowiedni. Najlepszym wyborem jest wybór oparty na wyglądzie naturalnym. Koniecznie należy brać go pod uwagę przy doborze makijażu permanentnego. Makijaż ozdobny daje efekt tymczasowy i służy stworzeniu wizerunku w określonym stylu do określonego celu (impreza, wesele, sesja zdjęciowa itp.).

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.