Jeśli chcesz śledzić na bieżąco moje życie zawodowe i troszkę prywatne. Zapraszam na mojego instagrama.

stanislawska.pl > Salon Beauty  > Zakładasz salon beauty? Dowiedz się jak zdobyć dofinansowanie z Unii Europejskiej

Zakładasz salon beauty? Dowiedz się jak zdobyć dofinansowanie z Unii Europejskiej

Chcesz założyć własny salon beauty, ale brakuje Ci kapitału? A może już posiadasz swój wymarzony gabinet, ale potrzebujesz dodatkowych środków na jego rozwój? Plany już masz, potrzebujesz tylko wsparcia, dzięki któremu nic nie stanie na drodze do Twojego celu. Sprawdź, jak pozyskać dotacje na założenie oraz rozwój swojej firmy. Niech Twoja wizja stanie się rzeczywistością!

Dofinansowanie skąd je pozyskać?

Istnieje kilka możliwych źródeł pozyskania dotacji. Do jednych z nich możemy zaliczyć wsparcie finansowe z Urzędów Miast, Wojewódzkich Urzędów Pracy, czy środków z Powiatowych Urzędów Pracy. Innym, popularnym źródłem pozyskiwania dofinansowań są środki z Unii Europejskiej. I to na nich właśnie się skupimy. Kto może się o nie ubiegać?  Przede wszystkim osoby, które nie ukończyły jeszcze 25 roku życia, a także te, które są po 45. Kolejną grupą są emeryci, osoby bezrobotne, niepełnosprawne, zamieszkujące tereny wiejskie oraz kobiety po urlopie macierzyńskim. Dotacje z Unii Europejskiej można uzyskać z programów unijnych, których celem jest rozwój samozatrudnienia oraz promocja przedsiębiorczości. Spełniasz któryś z powyższych kryteriów? Zobacz co musisz zrobić dalej.

Jakie warunki trzeba spełniać, aby pozyskać dofinansowanie z Unii?

Przyjmijmy, że jesteś świeżo upieczoną mamą, która wolna od obowiązków zawodowych planuje otworzyć swój pierwszy salon beauty. Kwalifikujesz się już do osób, które mogą starać się o dofinansowanie. Jakie warunki jeszcze musisz spełnić? Przede wszystkim przez 12 miesięcy poprzedzających złożenie wniosku, nie możesz prowadzić własnej działalności gospodarczej. Następnie musisz wziąć udział w szkoleniu z zakresu marketingu oraz przedsiębiorczości. W celu znalezienia odpowiedniego szkolenia możesz zgłosić się np. do punktu informacyjnego Funduszy Europejskich. Wraz z ukończeniem kursu możesz złożyć wniosek o dofinansowanie. Dotacja może przyjąć  formę mikropożyczki lub dofinansowania bezzwrotnego (poniżej znajdziesz rozpisane różnice między nimi). Składając wniosek będziesz musiała zamieścić w nim takie elementy oraz informacje, jak:

– informację o rodzaju zakładanej działalności,

– dokładnie rozpisany biznes plan,

– kwotę o jaką chcesz się ubiegać w ramach dotacji lub mikropożyczki,

– dokument potwierdzający rejestrację działalności gospodarczej,

– plan wydatków.

Pamiętaj jednak, że aby uzyskać dofinansowanie musisz zagwarantować, że otrzymane środki wykorzystasz zgodnie z zawartym planem biznesowych, a także, że Twoja działalność nie zostanie zamknięta wcześniej niż w terminie, który został określony w umowie dotyczącej dofinansowania. Jednym z wariantów poświadczenia jest np. hipoteka bądź weksel in blanco, czyli taki, który posiada co najmniej jeden nieuzupełniony element np. datę spłaty.

 

Czym różni się mikropożyczka od dotacji?

Decydując się na wsparcie z Unii Europejskiej możesz wybrać mikropożyczkę lub dotację.

Mikropożyczka umożliwia Ci otrzymanie maksymalnie 50 tys. zł na otwarcie własnej firmy. Jest oprocentowana na ok. 3,8% oraz umożliwia Ci zawieszenia spłaty pożyczki na maksymalny okres 12 miesięcy. W przypadku dotacji, maksymalna suma jaką możesz pozyskać to 40 tys. złotych. Ta forma dofinansowania jest bezzwrotna, jednak nieco mniej popularna niż mikropożyczka.

 Dofinansowanie krok po kroku na co zwrócić uwagę?

Jesteś szczęśliwą właścicielką własnego salonu beauty, jednak potrzebujesz środków na zakup nowego sprzętu, który wpłynie na jakość Twoich usług oraz konkurencyjność? Tu również możesz starać się o wsparcie. Jednak miej na uwadzę, że będzie to trudniejsze niż w przypadku dofinansowania na założenie działalności gospodarczej. Poniżej w kilku podpunktach przedstawię Ci na co musisz szczególnie zwrócić uwagę wypełniając wnioski o dofinansowanie.

 1. Wybierz odpowiedni dla swojej firmy projekt/program dotacji.
 2. Pamiętaj o dokładnym przeczytaniu regulaminu oraz wymagań dotyczących wzięcia udziału w programie.
 3. Zwróć uwagę na to, co będzie oceniane oraz czy znajdujesz się w grupie docelowej.
 4. Wypełnij dokładnie wniosek. Nie pomijaj żadnych pól. Pamiętaj o załącznikach. W przypadku starania się o dotację na założenie firmy – pamiętaj o załączeniu biznes planu oraz dokumentu potwierdzającego rejestrację działalności gospodarczej.
 5. Pamiętaj o parafowaniu każdej strony.
 6. Zrób kopię wniosku, którą zatrzymasz dla siebie.
 7. Poproś projektodawcę o potwierdzenie wpływu wniosku.

 Szkolenia jak pozyskać na nie dofinansowanie?

Szkolenia to w branży beauty nieodłączny element doskonalenia jakości swoich usług. Podnoszenie kwalifikacji swoich oraz pracowników zapewnia Ci nie tylko konkurencyjność, ale także pewność oraz fachowe podejście do swojego biznesu. Jak w takim razie otrzymać dotację do szkoleń? Na pomoc przychodzi Podmiotowy System Finansowania Usług Rozwojowych, który umożliwia dofinansowanie nawet do 80% wartości szkolenia. Co musisz zrobić, aby otrzymać dofinansowanie?

 1. Wejdź na stronę: uslugirozwojowe.parp.gov.pl.
 2. Znajdź szkolenie, z którego chcesz skorzystać (najlepiej, aby szkolenie znajdowało się w Twoim województwie. W innym przypadku będziesz musiała skrupulatnie uargumentować swój wybór).
 3. Skontaktuj się z operatorem Twojego województwa – pomoże Ci wypełnić wniosek, ustalić poziom dofinansowania oraz przygotować umowę.
 4. Poczekaj na rozpatrzenie wniosku.
 5. Podpisz umowę.

Zwróć uwagę na to, że wszystkie firmy, której znajdują się w Bazie Usług Rozwojowych muszą spełniać kryteria oraz wymagane standardy, które wyrażone są w postaci certyfikatu jakości usług. Jednym z takich certyfikatów jest SUS 2.0 – Standard Usług Szkoleniowych, który w ostatnim czasie zdobyła moja firma szkoleniowa – Broadway Beauty. Jesteś ciekawa, jak otrzymać dofinansowanie do szkoleń w placówce BB oraz kto może się o nie starać?

Dofinansowanie szkoleń w placówce Broadway Beauty

Wybierz z oferty Broadway Beauty szkolenie, które Cię interesuje. Następnie w Bazie Usług Rozwojowych sprawdź, czy jest ono objęte programem. W tym celu możesz również skontaktować się z wybraną placówką BB, w której chciałabyś odbyć szkolenie. Nasze konsultantki pomogą Ci w wypełnieniu dokumentów, a także pokierują Cię do odpowiedniej osoby, która zajmie się wszystkimi formalnościami. Na wybrane szkolenie możesz zapisać się również na stronie: uslugirozwojowe.parp.gov.pl. Z dofinansowania mogą skorzystać:

– właściciel firmy, pełniący funkcje kierownicze oraz jego wspólnicy,

– pracownik przyjęty na podstawie umowy o pracę,

– osoba świadcząca usługi na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub innej umowy o świadczenie usług

W ramach dofinansowania proponujemy szkolenia dla osób początkujących oraz zaawansowanych. Dostępne szkolenia znajdziesz na stronie: https://broadwaybeauty.pl/1-course/szkolenia/

Brak komentarzy

Zostaw odpowiedż