Jeśli chcesz śledzić na bieżąco moje życie zawodowe i troszkę prywatne. Zapraszam na mojego instagrama.

stanislawska.pl > Salon Beauty  > Dlaczego warto dokumentować swoje prace?

Dlaczego warto dokumentować swoje prace?

Dlaczego warto dokumentować swoje prace?

 

Klientka decydująca się na wybór salonu bierze pod uwagę wiele czynników. Ważny jest dla niej wygląd placówki, poziom higieny, profesjonalizm personelu, ale także – efekty pracy i doświadczenie pracowników. Może je oceniać na podstawie zdobytych przez nich certyfikatów, jednak nawet najcenniejsze zaświadczenia nie wystarczają, gdy po wejściu na stronę czy profil na Facebooku salonu zobaczymy… nieestetyczne zdjęcia. Dlaczego dobra dokumentacja naszej pracy jest tak ważna?

Siła pierwszego wrażenia

 

Dziś chciałabym Was przekonać, że dobrze wykonane fotografie powiedzą o naszych umiejętnościach więcej niż tysiąc słów. Dlaczego? Większość z nas to wzrokowcy. Zwracamy uwagę na to, co przyciąga nasze spojrzenie i cieszy oko. Utożsamiamy się z tym, co widzimy – oglądając zdjęcia, podświadomie chcemy wyglądać tak, jak osoby na nich przedstawione. Jeśli praca wygląda atrakcyjnie, automatycznie zastanawiamy się, gdzie została wykonana i chcemy udać się do tego salonu.

 

Stanislawska_foto1_31_05


Dobre zdjęcie to połowa sukcesu

 

Z tego powodu tak ważne jest staranne dokumentowanie swoich prac. Zdjęcia mogą służyć zarówno jako element galerii na stronie, w mediach społecznościowych, jak i drukowanych katalogach. Pełna dokumentacja umożliwia ukazanie spektrum umiejętności personelu, pozwala monitorować postępy, a także pokazywać przykładowe realizacje zainteresowanym klientkom. Dobrze wykonane zdjęcia wydobędą urok z dobrze wykonanej usługi, musimy jednak pamiętać, że nie zatuszują błędów.
Podstawa to fach w ręku. Jeśli jednak poziom naszych prac jest wysoki, nie możemy zapominać o uwiecznianiu ich.

Jak zrobić dobre zdjęcie?

 

O jakości zdjęcia decyduje kilka czynników: oświetlenie, tło, rodzaj aparatu, umiejętności fotografa. Jednak nawet w warunkach salonu kosmetycznego możliwe jest wykonanie zdjęcia atrakcyjnego wizualnie. Podstawa to zgoda modelki na fotografowanie. Drugim krokiem jest znalezienie odpowiedniego kadru. Dbajmy o to, aby robić zdjęcia zawsze w podobnym miejscu, szczególnie gdy dotyczą jednego rodzaju usługi. Jeśli skóra fotografowanej osoby błyszczy się, możemy użyć pudru, aby ją zmatowić. Po wykonaniu zdjęcia zapiszmy, jakiego rodzaju usługa była wykonana, kto jest na zdjęciu, ewentualnie kto je wykonywał – te informacje mogą nam się przydać w przyszłości. Wszystko gotowe? Świetnie, możemy dodawać zdjęcie do internetu 🙂 O tym, jak nanieść na nie nasze logo i podpis przeczytać będziecie mogli w kolejnym wpisie.

 

Brak komentarzy

Sorry, the comment form is closed at this time.